Zawroty głowy, słaba koncentracja. Do jakiej poradni mam się udać?

Witam. Od 3 lat mam niepokojące objawy. Myślałam, że to chwilowe i odwlekałam pójście do lekarza. Od kilku lat przeżywam silny stres związany z rodziną. Nie byłam u żadnego lekarza, nie wiem gdzie mam się z tym udać. Mam silne zawroty głowy, nie mogę się skoncentrować, mam słabą pamięć, kiedy chcę się skupić i zapamiętać coś, za kilka minut wszystko zapominam. Mam problemy ze znalezieniem słów i to jest najpoważniejszy problem, utrudnia mi to naukę (studiuję). Czasami bywa tak, że czuję jakbym była pod wpływem alkoholu, wszystko mi się rozmywa przed oczami. Na niczym nie mogę się skupić, czuję jakbym była otępiała. Tak jak bym nie miała kontroli nad sobą. Te objawy się nasilają i teraz już wiem, że to nie jest przejściowe. Dodam, że kilka lat temu nie miałam tego problemu, a na chwilę obecną strasznie się z tym męczę. Bardzo proszę o wskazówkę do jakiego specjalisty mogę się udać. Pozdrawiam.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Warto, by udała się Pani do poradni zdrowia psychicznego. Lekarz po rozmowie oraz przeprowadzeniu odpowiednich badań, polegających na wypełnianiu kwestionariuszy, pozna problem i zaproponuje odpowiednie postępowanie. Być może również farmakologiczne, mające pomóc Pani się wyciszyć i uspokoić, co w dalszej perspektywie powinno wyeliminować, a przynajmniej zminimalizować obecne dolegliwości.
Pozdrawiam.