Zawroty głowy, szum w uszach a niedoczynność tarczycy

Od ponad tygodnia zdarzają mi się zawroty głowy (uczucie ucisku w głowie oraz szum w uszach) . Byłem u lekarza rodzinnego- miałem EKG, badania krwi na rózne pierwiastki i wszystko wyszło ok, oprócz jednego- TH tarczycy było podwyższone i Pani doktor stwierfdziła niedoczynność tarczycy, dostałem skierowanie do neurologa, kardiologa i endykrynologa. czy to moze byc coś powazego? jak sie pozbyc tych zawrotów? czy od niedoczynności tarczycy mogą być zawroty głowyUCZUCIE JAKBYM ODLATYWAŁ? pomocy

W zależności od problemu lekarz może zlecić wykonanie badań dodatkowych. Czasami zawroty głowy mogą byc wynikiem zaburzeń rytmu serca.
Tarczyca jest narządem, którego czynnośc hormonalna ma wpływ na funkcjonowanie całego organizmu, objawy jej niedoczynnosci są bardzo różne.