Zawroty głowy u 64-latka z nadciśnieniem

Witam Państwa. Mam 64 lata,lęczę się od 10 lat na nadciśnienie,biorę regularnie lek i[Vivace] 5mg. Ostatnio[1,5 miesiąca temu] miałem stan zapalny prostaty,brałem antybiotyk. Obecnie PSA 4,36 mocz i krew w górnych granicach normy. Używam od 11 lat CPAP./ Dzisiaj ciśnienie 116/69. Podnoszę głowę z poduszki-wcześniej nieznany wir w głowie,nie mogę wstać. Powolutku po paru minutach podnoszę się i zawrót nie pojawia się. Ale ponowne przyjęcie pozycji leżącej i znowu potężny zawrót głowy.

Aleksander Ropielewski

Jeżeli był to jednorazowy epizod to nie przywiązywałbym do tego większej wagi, jeżeli jednak miał Pan już wcześniej podobne objawy to zdecydowanie sugeruję wizytę u internisty, ponieważ mogą to być objawy źle kontrolowanego nadciśnienia tętniczego lub zaburzeń serca, a także wiele innych potencjalnych schorzeń. Bez poszerzenia diagnostyki i przeprowadzenia badania nie sposób udzielić jednoznacznej odpowiedzi.