Zawroty głowy, zgaga a lęki

Mężczyzna, lat 34, 183 cm/ 125 kg wagi. Od kilku tygodni zawroty głowy, uczucie stania w przełyku. Ciśnienie 150/90, mierzone od kilku dni. Czasami prawidłowe, ale głównie takie podwyższone. Częsta zgaga. Bardzo duże lęki przed śmiercią. Codzienne myśli o tym...

Szanowny Panie, objawy, które Pan opisuje mają charakter psychosomatyczny i powstają na tle zaburzeń lękowych. Najlepiej udać się do terapeuty, który ma doświadczenie w psychosomatoterapii (metody pracy z ciałem, pracy z oddechem). Zachęcam Pana do podjęcia psychoterapii, bo szkoda życia na chorowanie. W Poznaniu może się Pan zgłosić do Poznańskiego Ośrodka Psychoterapii Integratywnej: http://www.integratywna.pl/

Pozdrawiam,
Kamil Tarnawski
psychoterapeuta rekomendowany przez
Polskie Towarzystwo Psychoterapii Integratywnej