Zawroty głowy, zmęczenie i myśli samobójcze po odstawieniu leku na depresję

Samodzielnie odstawiłam lek asentra i czy objawy takie jak: zawroty głowy, lekkie otumanienie, ospałość, ogólne zmęczenie i osłabienie do tego rozdrażnienie, nerwowość, budzenie się w nocy, pocenie się, nasilenie myśli samobójczych, płaczliwość - czy to możliwe aby te wszystkie objawy były skutkiem odstawienia leku?Jeżeli tak to po jakim czasie one ustępują? Zawroty głowy i ospałość niestety przyczyniają się do słabych wyników w pracy, a nie mam możliwości udania się do lekarza.

Farmakoterapia, dawkowanie, odstawienie leków a także ich skutki uboczne powinny być przedmiotem Pani konsultacji z lekarzem. Lekarstwo oddziałuje na pacjenta w oparciu o środek aktywny w nim zawarty ale również w oparciu o jakość relacji z lekarzem. Pani samodzielne odstawienie leku i następujące po tym objawy mogą być w równym stopniu związane z pozbawieniem organizmu substancji aktywnej jak i zerwania kontaktu z Pani lekarzem.
W tym momencie trudno jest stwierdzić które objawy są wywołane odstawieniem leku a które mają raczej podłoże emocjonalne.
Podjęła Pani samodzielnie bardzo niebezpieczną decyzję. Zalecam jak najszybszą konsultację z psychiatrą (najlepiej tym, który Panią prowadził) i bezwzględne zastosowanie się do jego zaleceń odnośnie farmakoterapii. Proszę potraktować to priorytetowo bo trudno określić jaka będzie dynamika Pani objawów (mogą równie dobrze słabnąć, jak i przybierać na sile).