Zawroty głowy, zmniejszenie pola widzenia, ból w mostku i drętwienie nogi

Witam. Jestem kobietą i mam 22 lata. Od 6 mies. dużo pracuję i żyję w ciągłym stresie. Od 2 tygodni zaczęłam mieć problemy ze zdrowiem. Pierwszy raz miałam zawroty głowy i piekło mnie pod mostkiem. 2 dni temu zaczął mi lecieć pot z twarzy, kręciło mi się w głowie i pole widzenia pomniejszało się. Gdy wstałam i przeszłam pare kroków, ciężko było mi wytrzymać z bólu pod mostkiem, drętwiała mi lewa noga i zasłabłam. Przez 2h traciłam co jakiś czas świadomość. Proszę o pomoc. Palę papierosy.

Witam Panią, zachęcam Panią na początek do wizyty u lekarza internisty/rodzinnego. Opisywane objawy powinny być objęte diagnostyką medyczną, aby sprawdzić czy ich przyczyny nie leżą po stronie somatycznej. Gdy okaże się, że ze strony organizmu nie ma żadnych problemów można przypuszczać, że przeciążenie stresem generuje opisywane przez Panią objawy. Zaburzenia lękowe mogą dawać przedstawiane przez Panią objawy tj. zawroty głowy, bóle, drętwienia, a nawet utraty świadomości. Ale zanim zajmie się Pani terapią zaburzeń lękowych (konieczna będzie konsultacja z lekarzem psychiatrą a następnie psychoterapia np. behawioralno-poznawcza) trzeba odbyć konsultację internistyczną.