Zawroty i bóle głowy oraz szymy w uszach a podejrzenie konfilktu naczyniowo-nerwowego

Witam. Od 4 miesięcy mam zawroty i bóle głowy, szumy w uszach oraz lekki niedosłuch lewego ucha. Badanie MR mózgu wykazało - "naczynie przebiegające ponad kompleksem nerwów VII/VIII po stronie lewej-podejrzenie konfliktu naczyniowo-nerwowego". Oczekuję obecnie na wizytę u lekarza neurochirurga, ale czas oczekiwania jest długi. Mam pytanie. Czy konflikt ten może się pogłębić, uszkodzić mi nerwy? Czy stanowi ona jakieś większe zagrożenie ? Czy mogę latać samolotem?

To taka odmiana budowy mózgu ;
Szum obustronny, może związany z innymi problemami krazeniowymi i posturalnymi, kregosłup, palenie papierosów, stresy etc etc
Kontrolne badanie słuchu, unikać hałąsu i ćwiczenia na błędniki ; Spokój i zdrowy tryb życia!