Zawyżone wynik TSH i glikemii

Witam! mam 22 lata. lekarz zalecił mi zrobić badnia, tsh wyszło mi 4.340 a glikemia na czczo 126mg/dl. co moze być przyczyna tego zawyżenia i jakie choroby się z tym wiązą. mam 165cm i waze 50 kg , wazyłam kiedyś duzo więcej ok. 65 ,ale chcialam schudnac i zaczełam stosowac diety wiec mysle ze moja waga nie jest skutkiem zawyżonych wyników. prosze o odp pozdrawiam i dziekuje!

Lek. Marta Gryszkiewicz

Wynik glikemii na czczo wskazuje na cukrzyce. Niezbędne jest rozszerzenie diagnostyki. Proszę zgłosić się do swojego lekarza rodzinnego z wynikami badań. Zostanie Pani skierowana na test obciążenia glukozą (75g glukozy - oznaczenie glikemii na czczo i o po 2h). Wyniki tego badania zdeterminują dalsze postępowanie i lecznicze.