Zawyżone/zaniżone wyniki morfologii i rozmazu krwi rocznej dziewczynk (10,4kg)

Witam, proszę o interpretację wyników morfologii i rozmazu mojej córki (1 rok i 2 tygodnie, 10, 4 kg), które w badaniach są zdefiniowane jako za wysokie lub za niskie. Nie wiem tylko, czy wyniki zostały odniesione do norm dla dorosłych, czy dla dzieci. Proszę również o podanie ewentulanych przyczyn. Dziecko ma nietolerancję laktozy (opieka gastroenterologa) i alergię - nie dokońca jednak zdiagnozowaną na co. Tydzień temu przyjmowało lek przciwhistaminowy, ale wystąpiła ostra wysypka, dlatego odstawiłam. Obecnie poza E***, C*** oraz preparat witaminy D3, nie przyjmuję nic... i niestety znowu coś ją "wysypało" :( A oto wyniki: hemoglobina 10,9 g/dl, mpv 9,4 fl, hematokryt 32,1%, MCV 74,5 fl, MCH 25,3 pg, RDW 15%, neutrocyty 24,8%, limfocyty 64,3%. Prosżę jeszcze o interpretację wzoru odsetkowego leukocytów, ponieważ nie podano norm: segment 30,5%, limfocyty 61%, monocyty 7,6%, eozynocyty 1%. Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Hemoglobina u dziecka w tym wieku - min. 11,0, więc dolna granica normy. Poza tym reszta wyników w granicach normy - dla dziecka w tym wieku są inne normy niż dla dorosłych, dlatego ważne jest, by to uwzględniać w interpretacji.

Jeżeli chodzi o wysypkę - pisze Pani, że córka jest alergikiem. W tym wieku najczęstszym alergenem jest pożywienie, dlatego warto się zastanawić, czy w ostatnim czasie dziecko miała wprowadzony jakiś nowy pokarm. Proponuję też, by pediatra lub alergolog obejrzał wysypkę.

Tutaj znajdzie Pani krótki artykuł na temat alergii.

Serdecznie pozdrawiam!