Zazdrość, awantury i prowokowanie sprzeczek przez chłopaka

Witam, jestem w związku z chłopakiem już pół roku. Na początku było bardzo miło. Już od jakoś 3 - 4 miesięcy się nie układa. Chłopak jest bardzo zazdrosny, robi mi awantury nie wiadomo o co, wymyśla powody sprzeczek, sprawdza mnie, nie ufa mi do końca. Wypytuje się co robiłam, z kim spędzałam czas. Jest to dla mnie meczące. Już raz się rozstaliśmy właśnie z tego powodu. Wróciliśmy do siebie, obiecał mi poprawę. Sielanka nie trwała długo. Proszę bardzo o poradę. Pozdrawiam

Pytanie też skąd bierze się tak intensywna zazdrość? Być może z braku pewności siebie, poczucia wartości, a także z trudności w zaufaniu, bliskości, poczuciu bezpieczeństwa. Może warto by chłopak spotkał się z psychologiem i popracował na przyczynami zazdrości (które mogą okazać się wierzchołkiem góry lodowej) i dzięki temu zmienił się i mogliby Państwo pracować nad naprawą relacji?

Zazdrość jest bardzo niszczącym uczuciem. Jeśli poprawa pani chłopaka trwała krótko, to mam wrażenie, że albo jest bardzo poranionym człowiekiem albo ta zazdrość może doprowadzić do agresji w stosunku do pani. Proszę zastanowić się, czy z tą zazdrością jego wobec pani dobrze się pani czuje? Takie silne uczucia nie mijają same, trzeba bardzo cierpliwie i intensywnie popracować nad tym, żeby zaufać drugiej osobie. Ale to już rola w tym pani chłopaka.
Pozdrawiam

Szanowna Pani,

Pani partner nie jawi się jako osoba stabilna emocjonalnie. W przypadku związku z takim mężczyzną huśtawka emocjonalna pojawiać się może bardzo często.
Od Pani zależy czy chce Pani decydować się na tak dynamiczną i nieprzewidywalną relację.

Pozdrawiam serdecznie
Marta Melka-Roszczyk