Zapytaj lekarza

1 , 0 1 6 , 8 0 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Zazdrość chłopaka i chęć rozstania

Kocham mojego chłopaka bardzo mocno i on mnie też. Tylko jest o mnie zazdrosny i już nie wytrzymuje jak ktoś do mnie uśmiechnie albo mówi i komentuje mój wygląd itp. Nie ubieram się wyzywającą , jestem normalną kobietą, nikogo nie prowokuję a i tak często zdarzają się takie sytuacje. Mój chłopak mówi mi, że woli być sam, mimo to że mnie kocha bo już tego nie może wytrzymać, a ja go bardzo kocham i wiąże z nim plany na przyszłość, a on o tym wie.Proponowłam terapie ale boję się że będzie gorzej.
KOBIETA, 24 LAT ponad rok temu

To dobrze, że Pani proponowała terapię. Rozmawiajcie Państwo. Sami i może właśnie przy pomocy terapeuty. Ważne, by w związku mogła wytworzyć się bezpieczna przestrzeń do mówienia o swoich obawach, pragnieniach i potrzebach; o tym, co dręczy i zamyka oraz o tym, co może być wspólnie przeżywaną radością. Związek może być satysfakcjonujący tylko wtedy, kiedy pozwala obojgu partnerom na rozwój - szczególnie ten wewnętrzny. Być może terapia pomogłaby Państwu w zrozumieniu co to za siły działają w Waszym związku i zastanowieniu się czy można jakoś w tym razem być. Pozdrawiam, M. S-W.

0

Gorzej nie będzie. Terapia jest po to, aby pomóc osobie z problemem. Polecam Wam zgłosić się na psychoterapię par, podczas której Pani partner znajdzie źródła swojej zazdrości i podejmie walkę z nią. Ponadto popracujecie nad swoją komunikacją - zarówno werbalną i niewerbalną tak, abyście rozumieli siebie jak najlepiej i potrafili mówić otwarcie o swoich potrzebach, obawach itd. Powodzenia!

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy