Zazdrość i agresja u dziecka przy ponownym małżeństwu matki

Witam, rok temu związałam się z rozwodnikiem (4 lata po rozwodzie).W co drugi weekend opiekuje się 11-letnią córką. Na początku nasze relacje wyglądały obiecująco. Mała spontanicznie się przytulała, lubiła mnie. Do momentu, gdy dowiedziała się, że planujemy się pobrać. Okazuje zazdroś i agresję. Jest zaborcza i prawdopodobnie manipulowana przez matkę. Nie chcemy dziecka skrzywdzić, ale też nie chcemy poddać się jej presji. Jak postępować, żeby zrealizować swoje plany nie krzywdząc córki partnera

Takie problemy są wysoce złożone, a ich rozwiązanie zależy od postaw i zachowań wielu stron. Warto natomiast zachować dystans i spokój wobec zachodzących wydarzeń.

Witam. To nie lada zadanie przed wami. Dziewczynka wchodzi w trudny okres dojrzewania i zaczynają się ukazywać takie uczucia zazdrosci o tatę i będą prawdopodobnie się nasilać. Dla niej samej ważne będzie żeby poradzić sobie ze swoimi uczuciami jak wy jako para będziecie stabilni i nie dacie się tym uczuciom córki, ale ważne jest przy tym uszanować, że tak przeżywa i nie krytykować jej za to, tylko dawać zrozumienie dla jej emocji: zazdrości, niepewności itd.