Zazdrość i wahania nastrojów w związku

Witam, mam 22 lata, od 1,5 roku jeste w stalym zwiazku, mieszkamy razem. Jest nam bardzo dobrze, gdyby nie... moja zazdrosc i wahania nastrojów. Jestem zazdrosna o każdą kobietę, ciągle doszukuję się możliwości zdrad, przeszukuję telefony, komputer Gdy mam "atak", zaczynam być niemila dla swojego partnera, odpycham go nie mówiąc mu o swoich obawach Dochodzi do tego, że przez swoje myśli jestem skłonna zerwać znajomość Nie mówię mu nic bo boję się, że weźmie mnie za wariatkę Pomocy

Witam!
Proponują szczerze porozmawiać z partnerem o swoich problemach i obawach. Być może wsparcie z jego strony da Pani nieco ukojenia.
Oprócz tego radzę przyjrzeć się swojej zazdrości. Jakie są jej źródła? Czy to wynik jakiś wcześniejszych negatywnych doświadczeń? Niskiej samooceny? Niezaspokojonych potrzeb w związku?
Jeżeli jest Pani zadowolona z aktualnego związku, to byłoby szkoda kończyć go z powodu wyobrażeń na temat nielojalności partnera.
Pozdrawiam!