Zazdrość o byłą dziewczynę i brak możliwości zerwania kontaktu

Jestem strasznie zazdrosny o swoja byla dziewczyne ktora caly czas wydzwania spotyka sie z moim kolega choc twierdzi ze to jej dobry kolega... rozstalismy sie 2 miesiace temu I nie mam nawet zabardzo jak zerwac z nia kntaktu bo ona sie kumpl;uje z moimi znajomymi... co ja mam zrobic nie chce tego czuc chce byc obojetny wobec niej.... strasznie mnie to boli co ona robi kocham ja tymbardziej ze to moja pierwsza milosc nie moge o niej zapomnic itd. prosze co moge zrobic zanim pojde do psychologa?

Warto przyjrzeć się skąd wynika zazdrość- być może nadal Pan kocha byłą dziewczynę? Być może tez ma Pan niska samoocenę, poczucie wartości i pewności siebie i stąd trudności w poradzeniu sobie z decyzja dziewczyny? Przeżywanie porażki, emocji związanych z rozstaniem odnawia się za każdym razem, gdy Pan widzi lub spotka się z była dziewczyną, a to utrudnia domknięcie procesu żałoby po rozstaniu. Ograniczenie kontaktu (nawet za cenę rzadszego spotykania się znajomymi) dałoby Panu czas na poukładanie uczuć i emocji i uświadomienie sobie, czego naprawdę Pan chce i potrzebuje.