Zazdrość o byłego męża i poczucie winy z powodu rozwodu

Witam Jestem po rozwodzie 3 lata odeszłam od męza ponieważ nie szanował mnie naduzywal alkoholu i podnosił ręke. bywały równiez i pi,ekne dni wiem ze tez ja nie byłam bez winy..ale nie w tym problem. 1,5 roku po rozwodzie poznałam cudownego człowieka spotykamy sie do dzis zaakceptował moje dzieci i czułam sie szczesliwa. Dzis dowiedziałam sie ze były ma inna kobiete poczułam zazdrosć ze jednak udało mu sie,,kurcze nie wiem dlaczego tak czuje..mysle ze ja robiłam jednak cos zle ze to moja wina .
KOBIETA ponad rok temu

Witam Panią
Pisze Pani, o zazdrości o byłego męża. Jeśli jest to zazdrość to oznacza, że nie pogodziła się Pani z faktem, że mąż może być w związku z inną kobietą. Nie powinna Pani obarczać się poczuciem winy, gdyż podejmując decyzje o odejściu uchroniła Pani dzieci przed, życiem w ciągłym stresie – alkohol, przemoc. Istotne jest uświadomienie sobie czy miała Pani nadzieję, że mąż się zmieni, czy było to tylko życzenie. Nadzieja jest uczuciem obiektywnym i ma oparcie w rzeczywistości, życzenie jest całkiem subiektywne i nie ma oparcia w rzeczywistości. Jeśli było to tylko życzenie postąpiła Pani bardzo rozsądnie. Proszę skupić się na teraźniejszości, budować swój nowy związek dać dzieciom poczucie bezpieczeństwa. Zaakceptować fakt, że Pani były mąż może również ułożyć sobie życie.
Pozdrawiam