Zazdrość o dziewczynę i myśli samobójcze

Witam. Mam 20 lat,jestem obecnie za granicą w Holandii od 7 miesięcy w pracy.Moja dziewczyna pracuje ze mną,lubi sobie często zjechać na urlop do Polski,nie jestesmy z tego samego miasta,poznaliśmy się za granicą,jesteśmy razem od 7 miesięcy.Mój problem polega na tym,że jestem bardzo zazdrosny o nią,ponieważ bardzo ją kocham i boje się jej stracić.Moja zazdrość polega na tym,że ona spotyka się,pisze z kolegami chodzi z nimi na imprezy,boje się że może mnie zdradzić . Mam myśli samobójcze

Chorobliwa zazdrość, prowadząca do myśli samobójczych to nie przelewki. Polecam Panu podjąć psychoterapię tak, aby wrócił do Pana spokój i pewność. Jeżeli nie chce Pan udać się na psychoterapię w Holandii, istnieje możliwość konsultacji online poprzez Skype. Pozdrawiam.

Jeśli myśli samobójcze są intensywne lub są to już tendencje- należy koniecznie zgłosić się do lekarza psychiatry i/lub psychologa. Kiedy Pana poczucie kontroli i chęci do życia unormuje się, bedzie można rozpocząć psychologiczną pracę nad zazdrością, samooceną, poczuciem zaufania i bezpieczeństwa w relacji.

Dzień dobry, zachęcam pana do rozmowy z dziewczyną na temat swoich objawów oraz do podjęcia psychoterapii. Zazdrość o której pan pisze nie koniecznie jest objawem miłości, a raczej wynikiem zaniżonej samooceny lub przekonań na temat związku. Może się pan temu przyjrzeć właśnie w trakcie terapii. Pozdrawiam.