Zazdrość o męża i agresja

Witam mam problem dotyczący zazdrości o męża jest mi już naprawdę ciężko stałe myślę że on ma zamiar mnie zdradzić nawet kiedy idziemy razem ulica a on spojrzy na inna kobietę włącza się we mnie agresja nie panuje nad sobą a wszystko przez to ze dwa razy mnie zostawił dla innej kobiety mamy razem dziecko wiem ze on mnie bardzo kocha i nie zrobi juz tego ponownie gdyż mieszkamy razem mam go na ''oku'' ale bez sprawdzania się nie obejdzie pomóżcie! :(

Witam Panią,
Wygląda na to, że zaufanie między Panią a mężem nie zostało odbudowane. Być może jeszcze nie poradziła sobie Pani ze złością i poczuciem krzywdy po zdradach. Zachęcam do wizyty u psychoterapeuty indywidualnie lub wspólnie z mężem. Terapia może Państwu pomóc w lepszym zrozumieniu siebie, poprawie komunikacji i odbudowie zaufania.
Pozdrawiam serdecznie,
Małgorzata Bukowska

W tej sytuacji warto podjąć psychoterapię. Problem nadmiernej zazdrości i braku zaufania w relacji, najczęściej ma korzenia zarówno w mniejszym poczuciu wartości jednej ze strony, jak i doświadczonych zranieniach i opuszczeniach. Przepracowanie tego w procesie psychoterapii (być może konieczne będzie podjęcie także psychoterapii par i małżeństw) pomoże budować związek oparty na bliskości i zaufaniu.

Dzień dobry, z pani opisu wynika, że poprzednie "opuszczenia" nadal w pani żyją, nie zostały przepracowane lub też nie ma pani zaufania do męża. Co to znaczy mieć go "na oku"? Przecież nie ma możliwości mieć na oku drugiej osoby cały czas. Zachęcam do konsultacji pani i męża u psychologa pracującego z parami, który zaproponuje dalsze kroki postępowania. Pozdrawiam.

Mgr Michał Pyter Psychologia

Witam Panią.
Myślę, że zaufanie i poczucie bezpieczeństwa w związku to bardzo podstawowe elementy, bez których utrzymanie się w związku jest bardzo trudne i może wpływać na opisane przez Panią zachowania. Ponadto pozostawanie w trybie ciągłej ostrożności wymaga dużej ilości energii i tym samym może być być bardzo męczące. Sądzę, że najlepszym rozwiązaniem w Państwa sytuacji będzie terapia małżeńska, na której spróbujecie odbudować zaufanie do siebie.

Pozdrawiam i życzę powodzenia,
Michał Pyter
https://michalpyter.com