Zazdrość o męża i jego kontakty z innymi kobietami

Witam.Jestem w zwiazku z moim partnerem 3lata a pol roku jestemy malzenstwem.Problem w tym ze jestem o niego strasznie zazdrosna.Wkurza mnie gdy on komplementuje,obejrzy sie za inna gdy ja nie uslyszalam od niego milego slowa od ok 2lat.GDY mowie mu ze czuje sie zaniedbana on nazywa mnie glupia uposledzona. Porownuje do innych i mowi o rozwodzie.Potrafi powiedziec na glos kto mu sie strasznie podoba a na mnie nie zwraca wgl uwagi.ciagle sni mi sie ze mnie zdradza.a on olewa calA sprawe.Co robic

Dzień dobry,
Rozumiem, że mąż Panią krytykuje, straszy, szantażuje, ignoruje i znieważa. Mimo to zależy Pani na tym mężczyźnie i jest Pani o niego zazdrosna. Problem zazdrości to problem zaufania. Czy ufa Pani swojemu mężowi?
Napisała Pani, że od dawna czuje się Pani zaniedbywana, jednak zdecydowała się Pani na ślub. Zastanawiam się, jakie były przyczyny tej decyzji. Czy jest Pani szczęśliwa?
Zachęcam do konsultacji z psychologiem np. w poradni zdrowia psychicznego.
Jeśli taka sytuacja Panią męczy proszę zapisać się na psychoterapię.
Pozdrawiam serdecznie!

Dzień dobry,

Być może odpowiednim krokiem będzie skorzystanie z wspólnej konsultacji u psychoterapeuty pracującego z parami/małżeństwami ?
W zależności od rozpoznania Państwa trudności może zaproponować terapię pary i/lub skierować na ter.indywidualną.

Pisze Pani o dwóch problemach, o swojej zazdrości, którą mąż dodatkowo "podkręca" oraz o tym, jak z dużą łatwością przychodzi mu obrażanie Pani. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pani pytanie "co robić?". To trudna sytuacja. Polecam kontakt z psychoterapeutą, aby mogła się Pani przyjrzeć skąd u Pani tak silna zazdrość, jak to jest, że pozwala mu Pani na obrażenie siebie. Zachowanie męża, jest bardzo niedojrzałe. Pozdrawiam