Zazdrość o męża, który w młodości był kobieciarzem

Nie mogę poradzić sobie z zazdrością o męża. Ogólnie to był kobieciaż i nie wiem czy moge mu zaufać i czy mówi prawdę.

Dzień dobry!

Każdy co innego rozumie pod słowem "kobieciarz". Może być tak, że rzeczywiście mąż ma skłonność do flirtu, lubi kontakty z kobietami, łatwo ulega pokusom i może mieć trudność z dochowywaniem wierności i uczciwości. Może być jednak również tak, że na poprzednim etapie życia wchodził w liczne, krótkie relacje, ale decyzję o małżeństwie podjął rozsądnie, odpowiedzialnie i jest w stanie zrezygnować z dotychczasowego trybu życia, ponieważ czuje się dobrze, szczęśliwy i w zgodzie ze sobą na obecnym - w monogamicznym związku, małżeństwie - i nie daje Pani żadnych podstaw do zazdrości. Jeśli Pani obawy są dla Pani lub dla Państwa związku bardzo uciążliwe, polecam rozważyć osobistą rozmowę z psychologiem lub konsultację z terapeutą małżeńskim.

Pozdrawiam!

Mgr Ewa Wójcik Psychologia

Witam, jesli nagle nas cos takiego nachodzi bez zadnego konkretnego powodu, to objaw zaburzenia lekowego nadajacego sie do terapii.
Trzeba bedzie na terapii przyjzec sie zwiazkowi i z terapeuta sprawdzic czy obawy maja jakies podstway. Z terapeuta, bo Pani starcila obiektywizm.
Pozdrawiam!