Zazdrość o partnera bez powodu

Witam. jestem w 3 letnim związku. Czuje zd jest ze mną emocjonalnie nie tak. Wyjaśnię całą sytuacje. Gdyż jestem z moim chlopakiem od 3 lat jest cudowny tylko dom praca ja itd nie spotyka sie z kolegami nie pisze z koleżankami itd nigdy nie daje mi powodów zazdrości nigdy nie zdradził. Jestem chorobliwie o niego zazdrosna. Nie dopuszczam żadnej kobiety do niego nawet żeby pogadala tak o ! Czy żeby sie nawet spotkal z kolezanka. Co ze mną nie tak ? Czy to jest wywołane rutyną w związku? Pomocy !

Myślę, że rutyna tu ma niewiele wspólnego. Zazdrość - tak wyglądająca - jest najczęściej rezultatem niskiej samooceny, niskiej pewności siebie. Przez to przyjmuje pani waleczną postawę i każdą kobietę z góry uznaje za rywalkę. Ponadto takie zachowanie wskazuje na absolutny brak zaufania do partnera. Uważam, że powinna się Pani zgłosić na konsultację z psychologiem, z którym popracuje Pani nad samooceną. Niezbędna jednak będzie też rozmowa - szczera, otwarta, autentyczna rozmowa - z partnerem o tym, dlaczego nie ma Pani do niego zaufania. Zanim Pani taką rozmowę odbędzie powinna Pani przemyśleć jakie aspekty związku nie dają Pani oparcia, przez co brakuje tego zaufania. A może nie ma Pani zaufania do siebie? Też tak może być. Pozdrawiam.

Witam, poziom Pani niepokoju i kontroli w związku jest nieadekwatny do sytuacji, proszę skorzystać z kilku wizyt u psychologa - seksuologa, być może uda się Pani dzięki temu zatrzymać destrukcję, która może wyniknąć z chorobliwej zazdrości. Pzodrawiam