Zapytaj lekarza

1 , 0 1 2 , 4 1 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Zazdrość o partnerkę a dziecko

corka ma 18 lat i malego synka dwumiesiecznego.ma chlopaka z ktorym mieszka razem.ja pomagam w opiece ale bez przesady poniewaz pracuje .od pewnego czasu corka zaczela sie skarżyc ze jej chlopak jest zazdrosny o nia .nawet gdy wychodza razem i ktos na ulicy sie do niej usmiechnie to potrafi byc bardzo niemily.nie wiem czy mam sie wtracac czy mam cos z tym zrobic czy czekac az sami to rozwiąza.
KOBIETA, 41 LAT ponad rok temu

Metody leczenia depresji

Depresja to obecnie choroba cywilizacyjna. Potrzebne są więc skuteczne metody leczenia. Psychiatra Agnieszka Jamroży wyjaśnia, jakie są sposoby leczenia depresji.

Witam,

Osobą, która powinna rozwiązywać tą sytuację jest Pani córka i jej chłopak. Zrozumiałe jest, że Pani jako matka, przeżywa sytuację i martwi się o córkę, związek córki. "Wtrącanie" jest niejednoznaczne. W sytuacji, kiedy podjęłaby Pani radyklane kroki w kierunki rozmowy z partnerem córki, efekt, mógłby być odwrotny do zamierzeń. To córka, jako matka i dorosła kobieta powinna porozmawiać otwarcie i szczerze z chłopakiem, wyjaśnić skąd bierze się jego zachowanie, jego emocje, takie myśli. To również córka w tej sytuacji powinna poszukać wsparcia psychologicznego, obiektywnego. Pani jako matka ze swojej strony, może wspierać córkę w przeprowadzeniu otwartej rozmowy, w poradzeniu sobie z emocjami, które ta sytuacja w niej wywołuje, być obok. Nie powinna Pani jednak ingerować jako obrońca- oskarżyciel, gdyż ostatecznie przy rozwiązaniu sytuacji, stanie się Pani wrogiem. W szczególności, że może przypuszczać, że również i partner córki jest osobą młodą, dla której bycie ojcem jak dla córki bycie matką w młodym wieku, jest sporym wyzwaniem obciążającym emocjonalnie.

Pozdrawiam,

Małgorzata Mazurek

Psycholog. Autorka publikacji w czasopismach psychologicznych i medycznych.
umów wizytę 0

Witam, Martwi się Pani o córkę i chciałaby Pani rozwiązywać jej problemy. Jednak lepiej jest nie ingerować w relacje córki i jej chłopaka. Córka z chłopakiem weszli w nowe dla siebie role, które są dla nich źródłem stresu. Dobrze jest być przy niej, gdy ona Pani potrzebuje. Może Pani oczywiście podpowiedzieć córce jak reagować na jego nieprzyjemne zachowania i uwagi. Warto również dać im numer do psychologa/psychoterapeuty, który nauczy ich budowania zdrowego związku i pomoże rozwiązać problemy i trudności. Bezpośrednia ingerencja w ich związek nie jest jednak wskazana. Może zostać źle odebrana i przez córkę i przez jej chłopaka. A dobra relacja między Wami jest najważniejsza. Pozdrawiam serdecznie

umów wizytę 0

Witam, To, co może Pani zrobić w tej sytuacji to dawać wsparcie córce, wysłuchać, rozmawiać, może zaproponować spotkanie z psychoterapeutą. Córka swoje problemy z partnerem powinnam rozwiązywać razem z nim, z pomocą psychoterapeuty par. Proszę pamiętać, że dla nich obojga zmieniła się ich rola życiową i teraz muszą się w niej odnaleźć. Pozdrawiam,

umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety