Zazdrość o partnerkę a zdrada

Pojawiła się u mnie zazdrość o moją dziewczynę nigdy wcześniej nie byłem zazdrosny zawsze swój związek budowalem na zaufaniu do drugiwj osoby obecny związek wygląda na idealny ale jestem zazdrosny o jaki kolwiek przejaw zainteresowania moją dziewczyną niestety ostatnia dziewczyna mnie zdradziła i od tego momentu mam problem z zazdrością czasami mam tak ze sam szukam problemu i staram się jakby to sovie wmówić Co mogę z tym zrobić bo walczę z tym ale kosztuje mnie to dużo stresu i Energi

Witam
Zalecałabym wizytę u psychologa. Doświadczenie zdrady bardzo często rzutuje na nasze kolejne związki, a gdy zaczyna przejawiać się w sposób patologiczny i przeradza się w paranoiczną zazdrość wtedy nie jest łatwo jej się pozbyć - ale nie jest to niemożliwe.
Pozdrawiam B.K.

Nieadekwatną dla danego związku zazdrość związana z przeniesionymi z poprzedniego związku emocjami warto przepracować w psychoterapii. Dopiero, gdy domknie Pan tamtą historię, emocje związane z tamta dziewczyna przestaną "przypominać się" w obecnej relacji. To umożliwi budowanie poczucia bezpieczeństwa, zaufania i partnerskiej relacji. Może także warto popracować nad samoocena i poczuciem wartości, które mogło zostać obniżone w efekcie zdrady.