Zazdrość o przeszłość chłopaka

Jak poradzić sobie z przeszłością chłopaka? Jestem zazdrosna... Ale nie o to, ze może mnie zdradzić, ale o jedną dziewczynę, z którą kiedyś był... To była jego pierwsza miłość. Nie mogę przestać myśleć o tym, jak musiał ją kochać, całować, jak musiał być im dobrze. Wiem, że problem tkwi we mnie. Nie umiem nie patrzeć na jego przeszłość. On mnie zapewnia, że nie mam powodu do niepokoju, chcemy się zaręczyć, a ja stale grzebię w jego przeszłości. Jak się od tego uwolnić? Justyna

Mgr Marta Patoka

Witam,
Żyjemy w teraźniejszości, przeszłość jest za nami, a przed nami przyszłość. Napisała Pani, że w poprzednim związku Pani chłopakowi musiało być dobrze. Jeśli by tak było, związek ten mógłby trwać nadal, a jednak tak nie jest. Proszę spróbować nie zadręczać się przeszłością partnera, a skupić się na tym, co tu i teraz. Przeszłości partnera nie uda się Pani wymazać, może jedynie się Pani z nią pogodzić i zaakceptować fakt, że była przed Panią inna kobieta. Jeżeli jesteście Państwo szczęśliwi w tym związku, to warto to szczęście utrzymać i pielęgnować. Zamknąć drzwi przeszłości, dbając o to co jest teraz między Wami i czym może to zaowocować w przyszłości. Życzę Pani samych pozytywnych myśli.
Pozdrawiam

Witam,

Najlepiej udać się do psychologa. Tego typu obsesja z pewnością z czegoś wynika, a Ty najwyraźniej nie wiesz, z czego. Trudno uwolnić się od czegoś, nie wiedząc, czym tak naprawdę to jest.

Pozdrawiam