Zazdrość o przeszłość dziewczyny

Moja kobieta jest dziewica ale miala 4 partnerów, w tym jednego 2,5 roku z ktorym byla zareczona. Ja spotkalem sie kilka razy z dziewczyna, tylko sie calowalismy. I raz bylem u prostytutki po czym wkrecilem sobie ze zarazila mnie hiv-em. Mam traumatyczne przezycia z tego okresu po 4 latach dowiedzialem sie ze jestem zdrowy. Teraz nie moge ogonic sie z mysli o bylych mojej dziewczyny. Wyobrazam sobie ich razem, jakie byly ich relacje, jestem zazdrosny o jej przeszlosc.czy mozna temu zaradzic ?

Mgr Katarzyna Malcher

Można o tym porozmawiać tak, by spróbować zrozumieć, dlaczego tak Pan o tym myśli i jaki lęk to w Panu uruchamia. Zalecam konsultację u psychologa.

Witam. Jeśli dobrze rozumiem dręczą Pana obsesyjne, natrętne myśli odnośnie byłych parnerów swojej dziewczyny. Myślę, że jest to trudny temat, ponieważ w mojej ocenie psuje on Państwa wzajemną relację, trzymając Was w dystansie do siebie. Trochę wygląda to tak, jakby Pan w wyobraźni rozszerzał związek na inne osoby, których tam nie ma i nie powinno być. Jeżeli myśli, o których Pan wspomina są znacznie nasilone to niszczą one związek.
Tego rodzaju obsesyjne myśli wynikają raczej z Pana świata wewnętrznego, Pańskich emocji, a głównie lęków dotyczących bliskości, które warto rozumieć i je porządkować. Kolejnym tematem nad którym warto się zastanawiać jest to, dlaczego Państwo nie rozpoczęliście współżycia? Myślę, że najlepszym rozwiązaniem jest zgłoszenie się na konsultację do doświadczonego psychologa - psychoterapeuty. Polecam głównie pracę w podejściu psychodynamicznym lub analitycznym. Psychoterapeuta, po zebraniu rzetelnego wywiadu, również na temat historii Pana życia, zaproponuje odpowiednią metodę pomocy.

Małgorzata Danielewicz
www.terapia-psycholog.com.pl
www.psychoterapia.lublin.pl

Witam Pana. Po przeczytaniu tego co Pan napisał obawiam się, że tylko Pan może się ze swoją zazdrością uporać. Domyślam się, że o poprzednich związkach swojej obecnej partnerki dowiedział się Pan od niej samej. Ona tych faktów nie może zmienić. Pan może popracować nad swoim stanem emocjonalnym, który może powodować trudności w Waszej relacji. Podejrzewam, że na ów stan emocjonalny mogą mieć wpływ Pana doświadczenia z przeszłości i lęki, którymi Pan żył. Proszę rozważyć bezpośredni kontakt z psychologiem. Być może sam nie upora się Pan z tym problemem a osoba obiektywna i profesjonalna pomoże Panu wypracować skuteczne sposoby poradzenia sobie z tym o czym Pan napisał. Pozdrawiam Pana
http://piotrantoniak.pl/