Zazdrość, płaczliwość i brak zaufania w związku

Witam mam 25 lat mam na imie Ewelina...mam wielkie problemy zesobą, ponieważ chce stracić zaborczasc, plakanie, zazdrosc tym wszystkim stracilam chlopaka z ktorym bylam 2, 5roku...mial juz dosc tego ze ciagle dzwonilam pisalam itd...walcze o niego gdyz by dal szanse.dzwonie dziennie ale niestety czasem nieodbiera, dzis powiedzialam co ja takiego zlego ci robie, zawracasz mi glowe. Odkaczyl sie. Co mam zrobic by wrocil by zaufal? Zamilczec i sam sie odezwie ehh?

Dzień dobry!

Niestety, nie ma Pani wpływu na to, co zrobi co wybierze Pani chłopak. Może się zdarzyć tak, że znów będziecie Państwo parą - ale jest też możliwe, że Wasze rozstanie jest nieodwracalne. To, na co ma Pani wpływ, to Pani własne uczucia i myśli oraz Pani życie. Z pewnością warto zastanowić się, jakie są źródła Pani zazdrości, zaborczości, brak zaufania do partnerów oraz - w jaki sposób można nad tym pracować, co chciałaby Pani zmienić, jak inaczej się zachowywać. Te pozytywne zmiany mogą sprawić, że spotka się Pani z chłopakiem, będziecie mieli okazję do spokojnej rozmowy o Waszej relacji, rozstaniu i przyszłości. Przede wszystkim jednak, niezależnie od tego, jak potoczą się losy Waszego związku, Pani sama będzie mogła poczuć się spokojniejsza, szczęśliwsza, pewniejsza siebie. Proszę rozważyć podjęcie psychoterapii.

Pozdrawiam!

Zachęcam do skorzystania z psychoterapii i przyjrzeniu się przyczynom zazdrości i nadmiernej kontroli. Być może wynikają one z zaniżonej samooceny, poczucia wartości, pewności siebie, trudnych wcześniejszych doświadczeń. Warto się temu przyjrzeć, a także zmienić, by w przyszłości nie odtwarzać schematów, które doprowadziły do frustracji i cierpienia.

Witam
Pani chłopak czuje się prawdopodobnie zmęczony pani zaborczością. W związku każdy partner musi mieć trochę przestrzeni dla siebie, żeby mógł realizować również swoje potrzeby. Może warto żeby czas, który spędza pani bez niego poświęciła Pani na spotkania z koleżankami, uprawianie sporu, czytanie, naukę. Jest tak wiele rzeczy, którymi można się zająć . Wtedy spotkania z chłopakiem staną się ciekawsze- będziecie mogli dzielić się swoimi doświadczeniami.
pozdrawiam Ludmiła Kulikowska Kubiak