Zazdrość starszej siostry podczas karmienia młodszego dziecka

Dzień dobry jestem mamą dwóch córek 11 miesięcznie Darii i 7 letniej Sandry. Starsza córka jest strasznie zazdrosna szczególnie gdy przychodzi godzina karmienia. Robi się tak dokuczliwa że przeszkadza przy karmieniu i również też chcę jeść. Nic dziwnego by wtym nie było ale tak samo chcę pić mleko z butelki jak siostra, wiem że chce na siebie uwagę zwrócić. Siostrze nawet smoczki podbiera szczególnie na noc. Już nie wiem jak ztym walczyć ja chcę spokój i ciszę.Nie wiem jak to mam poukładać

Witam serdecznie,
Z tym się nie walczy a wprost przeciwnie:toleruje,jako naturalne
emocje towarzyszące wszystkim dzieciom,którym rodzi się "konkurencja". Taka jest natura ludzka,że woli się być jedyną i zajmować całą przestrzeń swoich rodziców,niż być tylko jedną z dwóch.W dodatku,gdy było się nią aż 7 lat .Proszę postarać się traktować więc smoczki z poczuciem humoru,podobnie,jak inne zachowania niemowlęce córki i bardzo,bardzo dużo czasu poświęcać na dawanie jej dowodów Pani miłości.To teraz najważniejszy przekaz,w który dziecko zwątpiło i z punktu widzenia zdrowia psychicznego przeżywa szok.Jeżeli nie może sobie Pani poradzić,zachęcam kontakt z psychologiem dziecięcym lub psychoterapeutą.

To naturalne zachowanie u dzieci, zwłaszcza przy tak dużej różnicy wieku. Najlepiej nie walczyć z tym, zaproponować wspólne karmienie młodszej siostry.
Pozdrawiam.