Zazdrość u chłopaka w związku na odległość

No nie mam problemu aż takiego,ale jestem z moim chłopakiem 2 lata. Kiedyś go zdradziłam i teraz stał się ostrożniejszy. Jest bardzo zazdrosny ( ja podobnie jak on) on o chłopaków ze szkoły jak z nimi rozmawiam (rzadko) i dodam że mieszkamy 100 km od siebie. Powiedział,ze jakbyśmy mieszkali bardzo blisko siebie to nie byłby taki zazdrosny. Czy on sie zmieni i nie będzie już taki ? Czy to normalne w wieku 18 lat? Nie bije mnie,nie przeklina do mnie. Wszystko pod tymi względami jest dobrze. :)
KOBIETA ponad rok temu

Witam. Ciężko odpowiedzieć na Pytanie: czy to normalne? Pewna ilość zazdrości w związku zapewne jest normalna, tak naprawdę nie pisze Pani o tym,w jakich formach ta zazdrość się przejawia. Oczywiście zdrada może podsycić takie uczucia,to nic dziwnego. Potrzeba czasu aby odbudować zaufanie. Jeżeli jednak zazdrość w związku wysuwa się na plan pierwszy i zaczyna być destrukcyjna dla związku to należałoby się poważnie zastanowić,o co tutaj chodzi. Myślę też,że odległość jaka Was dzieli może mieć tutaj znaczenie,ale nie musi. Raczej chodzi o uczucie braku kontroli nad partnerem,a więc lęk. Musicie się postarać aby Wasz związek przetrwał,odległość też nie specjalnie temu sprzyja,ale jak ktoś bardzo chce to wszystko jest możliwe. Powodzenia.

To trudne pytanie na które nikt nie zna odpowiedzi czy chłopak się zmieni bo może on sam tego nie wiedzieć. Można go też rozumieć, że przy zaznanej krzywdzie i bycia na odległość jeszcze bardziej się denerwuje. Zastanowić się można czy wzajemnie chcecie się zamartwiać i na to marnować energię.
Magdalena Brabec