Zapytaj lekarza

1 , 0 2 7 , 8 0 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Zazdrość w związku o dziewczynę

Witam. mam bardzo duży problem. Otóż jestem z dziewczyną. Jestem z nią już 7 miesięcy (albo dopiero) i jesteśmy szczęśliwi. Mój problem polega na tym, że jestem zazdrosny i chyba za dużo od niej wymagam. A mianowicie chodzi mi o to, że jest mi wierna,ale ja chce ją tylko da siebie,ciągle z nią być,żeby ona widziała tylko mnie itp.Chodzi o to, że jak z nią o tym rozmawiałem ona mi mówiła że zawsze mnie widzi itp i nie powinienem się teoretycznie złościć na to i ma racje!Ale ja nie umiem. Pomocy.
MĘŻCZYZNA, 21 LAT ponad rok temu

Czy depresja jest chorobą śmiertelną?

Depresja to choroba cywilizacyjna. Jest przyczyną wielu przykrych dolegliwości, czy jednak może doprowadzić do śmierci? Obejrzyj film i zapoznaj się z wypowiedzią eksperta.

Mgr Anna SzabĹowska
Mgr Anna SzabĹowska Psycholog

Witam. Nadmierna zazdrość partnera jest trudna do zniesienia i jest przeszkodą do budowania dobrego, satysfakcjonującego związku. Przyczyną takiego stanu rzeczy mogą być Pana przekonania dotyczące zaufania innym ludziom, zaufania w związku, zaufania kobiecie. Przekonania tworzą się pod wpływem wczesniejszych doświadczeń, tego co myślimy o sobie, o otaczającym świecie. Być może ktoś dla Pana ważny kiedyś zawiódł Pana zaufanie. Dobrze byłoby o tym porozmawiać z psychologiem i zastanowić się wspólnie nad przyczynami zazdrości i znaleźć drogę do zaufania partnerce. Poza tym napisał Pan o tym, że chciałby spędzać z dziewczyną prawie cały czas. Oczywiście wspólny czas w związku jest bardzo ważny ale równocześnie każdy z partnerów potrzebuje własnej przestrzeni tylko dla siebie. Proszę rozważyć spotkanie z psychologiem aby o tym porozmawiać i znaleźć rozwiązanie Pana kłopotów. Pozdrawiam

Niestety przesadna zazdrość często doprowadza do rozpadu związku. Powinniście pójść na terapię par do psychoterapeuty, gdzie moglibyście poćwiczyć i nauczyć się być ze sobą bez konfliktów. Pozdrawiam.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy