Zażółcenie się i ból paznokcia u stopy

Witam , Mam nastepujacy problem: Przy dotyku bok duzego palca u nogi zaczyna mnie bolec ale jak naciskam paznokiec to nie boli. Brak ropy a paznokiec sie zazolcil. Lekarz przepisal mi Amoxycyline ale wg mnie nic nie pomaga. Czy to moze byc zanokcica ?

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, na podstawie opisu nie można ani wykluczyć, ani potwierdzić obecności infekcji tkanek miękkich. Wobec braku postępu leczenia podczas stosowania antybiotyku wskazany jest ponowny kontakt z lekarzem i rozważenie kontroli u chirurga.