Zażółcenie skóry twarzy po 3-4 miesiącach leczenia Flutamidem

Po ok. 3-4 miesiącach leczenia Flutamidem (na trądzik) zauważyłam zażółcenie skóry twarzy (szczególnie widoczne na czole i dookoła ust. ), schudłam 3,5 h mimo jedzenia normalnie. Zrobiłam badania wątroby i nie wykazały odchyleń od normy (ALT 25, AST 22, Bilirub. całk. 0,55). Morfologia w normie. Czy jest możliwe by ten lek wywoływał zażółcenie skóry? Co innego może mi być i co powinnam zbadać? (bardzo proszę o konkretną odp i jakąś sugestię, a nie jednozdaniowe odesłanie do lekarza.. dziękuję!)

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, stosowany przez Panią lek nie jest zarejestrowany do leczenia trądziku, ginekolodzy stosują poza wskazaniami, gdy podejrzewają nadmiar androgenów jako przyczyznę problemów trądzikowych. Opisywano zmiany skórne po stosowaniu tego leku. Konieczne jest odstawienie preparatu i obserwacja skóry pod kontrolą dermatologa.