Zapytaj lekarza

1 , 0 1 1 , 4 1 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Zażółcenie skóry twarzy po 3-4 miesiącach leczenia Flutamidem

Po ok. 3-4 miesiącach leczenia Flutamidem (na trądzik) zauważyłam zażółcenie skóry twarzy (szczególnie widoczne na czole i dookoła ust. ), schudłam 3,5 h mimo jedzenia normalnie. Zrobiłam badania wątroby i nie wykazały odchyleń od normy (ALT 25, AST 22, Bilirub. całk. 0,55). Morfologia w normie. Czy jest możliwe by ten lek wywoływał zażółcenie skóry? Co innego może mi być i co powinnam zbadać? (bardzo proszę o konkretną odp i jakąś sugestię, a nie jednozdaniowe odesłanie do lekarza.. dziękuję!)
KOBIETA, 30 LAT ponad rok temu

Trądzik - jak prawidłowo dbać o skórę?

Lek. Krzysztof Szmyt Stażysta/Rezydent, Poznań
79 poziom zaufania

Witam, stosowany przez Panią lek nie jest zarejestrowany do leczenia trądziku, ginekolodzy stosują poza wskazaniami, gdy podejrzewają nadmiar androgenów jako przyczyznę problemów trądzikowych. Opisywano zmiany skórne po stosowaniu tego leku. Konieczne jest odstawienie preparatu i obserwacja skóry pod kontrolą dermatologa.

umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety