Zażycie 7 tabletek paracetamolu na raz

Moja koleżanka chce wziąć 7 tabletek paracetamolu na raz... Czym to grozi ? Jakie są skutki . Proszę o szybką odpowiedź .

Witam. Dopuszczalna dobowa dawka paracetamolu to 4g. Jednorazowe zażycie ilości większej niż 1g (2 standardowe tabletki) nie ma jednak sensu, gdyż nie zwiększa efektu terapeutyczne działania paracetamolu.