Zażycie dwóch tabletek antykoncepcyjnych na raz

Witam, chciałabym się zapytać jak to jest z tymi tabletkami bo jakis czas temu z 3 razy zapomnialam wziąć tabletki i bralam wtedy obie na raz, natomiast teraz skończyłam blister i mialam przerwe 7 dniową gdzie zawsze dostawalam okres w 3 dniu... teraz skonczyl się juz tydzien a okresu nie bylo wiec wzielam tabletke z nowego blistru... tabletki biore od ponad roku i nigdy tak nie mialam...

Lek. Marta Gryszkiewicz

A jakby zapomniała Pani 6 pod rząd, to też by Pani przyjęła 6 zaległych na raz? Czy w ulotce jest napisane, żeby w ten sposób postępować? NIE. Najprawdopodobniej doszło do zaburzeń hormonalnych związanych z nieregularnym przyjmowaniem zwiększonych dawek hormonów. Wskazana kontrola ginekologiczna.