Zażycie i zwymiotowanie 12 tabletek Ibum

Witam moj znajomy wziął 12 labletek ibum. odrazu zwymiotował je.. nw czemu wziała ale później zmienił zdanie.. mówił ze dosc duzo zwymiotował ale boli go gardło i brzuch teraz czy cos mu moze grozic ? jakos mozna pomóc?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Nie ma odtrutki na ibuprofen. Działania niepożądane, których ryzyko po przedawkowaniu leku wzrasta, wymienione są w ulotce dołączonej do opakowania.