Zażycie leków na astmę przed spirometrią

Mam pytanie. Nie jestem w stanie wykonać badań takich jak dyfuzja, bodypletzmografia, spirometria z powodu duszności nagłych ataków kaszlu. Dlatego zalecono bym użył leki na astmę przed badaniem. Czy zażycie takich leków daje miarodajny wynik?

Lek. Katarzyna Szymczak

Skoro inaczej nie jest pań w stanie wykonać badania, konieczne będzie zinterpretowane wyniku z korekcja.
Pozdrawiam