Zażycie paracetamolu a alkohol

Dzień dobry, bolała mnie strasznie głowa, nie miałem gorączki. Zażyłem paracetamol. Ból zelżał i ustał po godzinie. Niedługo mam wyjść na imprezę zakładową i zastanawiam się czy można pić alkohol. Czy po zażyciu paracetamolu po upływie około 4 godzin można pić alkoholowe napoje?  Jakie mogą być konsekwencje i skutki uboczne wypicia alkoholu po zażyciu paracetamolu? Czy może mi coś grozić? Jest to ważna impreza zakładowa, na której będzie prezes i wszyscy dyrektorowie. Nie mogę jej opuścić. A impreza zakładowa bez alkoholu to raczej kiepskie połączenie. Nie chciałbym jednak nadwyrężać zdrowia. Czy paracetamol może wywołać poważne skutki uboczne, gdy wypije się alkohol? Pozdrawiam

Alkohol plus paracetamol to możliwość ciężkiego uszkodzenia wątroby.
Bardzo dużo (Fervex, Apap i inne) preparatów zawiera paracetamol, który przy dłuzszym zażywaniu lub w większych dawkach jest hepatotoksyczny.
Połączenie z alkoholem nasila toksyczny wpływ na wątrobę.
Pozdrawiam. JW