Zażycie paracetamolu i wypicie alkoholu

Czy jeśli zażyłam tabletkę z paracetamolem 325mg, po czym po niedługim czasie w ciągu 4h wypiłam ok. 200ml wódki to moja wątroba mogła zostać poważnie uszkodzona? Czy niezbędne jest udanie się do lekarza? Jestem kobietą, ważę 63kg.

Milena Lubowicz

Przy jednorazowym zmieszaniu alkoholu i paracetamolu nie powinno się nic stać, natomiast w przyszłości proszę tego nie powtarzać. Gdyby pojawiły się niepokojące objawy proszę się udać do lekarza rodzinnego.
Pozdrawiam