Zażycie połowy tabletki antybiotyku w dniu 16. pigułki antykoncepcyjnej

Witam serdecznie. Od 9 miesięcy biorę tabletki antykoncepcyjne Teenia. W niedzielę (był to 16 dzień przyjmowania tabletek) wzięłam pół tabletki antybiotyku Amoksiklav. Następnie w czwartek (20 dzień) współżyłam z chłopakiem bez dodatkowego zabezpieczenia. Czy te pół tabletki antybiotyku mogło znacząco wpłynąć na skuteczność antykoncepcji? Czy w takim wypadku jest realne ryzyko ciąży i czy powinnam udać się po antykoncepcję awaryjną? Bardzo proszę o odpowiedź.

Lek. Tomasz Budlewski

Pół tabletki antybiotyku a z jakiego powodu? Proponuję udać się do ginekologa. Nigdy tabletki nie mają 100% skuteczności i nie można przewidzieć działania antybiotyku.