Zażycie tabletek placebo po 10 pigułkach aktywnych

Przyjmuje tabletki anty. o schemacie dawkowania 24+4. Jednakże w tym miesiącu pominęłam tabletki placebo i od razu przeszłam do tabletek aktywnych z następnego opakowania. Moje pytanie jednakże brzmi: czy mogę przejść do przerwy- tabletek placebo w 10 dniu? I czy w takim wypadku skuteczność antykoncepcyjna będzie pełna (także w okresie tabletek placebo i podczas przyjmowania kolejnego opakowania)? Czy też muszę dokończyć rozpoczęte opakowanie i w ten sposób czekać na krwawienie z odstawienia.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Może Pani przyjąć dowolną ilość tabletek z drugiego opakowania, a następnie zrobić 4 dniową przerwę. Skuteczność antykoncepcji nie będzie zmniejszona.