Zażycie zaległych tabletek antykoncepcyjnych

Witam.Stosuję tabl. antykoncepcyjne od ponad roku, Po ostatniej przerwie na menstruację, przez tydzień nie mialam możliwości przyjęcia tabletek(pierwszą z nowego blistra miałam przyjąć 14.11.2014r.). Czy jeżeli teraz wezmę 7 zaległych tabl. na raz i od nast. dnia o normalnej porze, to wszystko bedzie w porządku? Od kiedy będzie aktywna ochrona? Jakie mogą być skutki wzięcia tych tabletek? W razie W. mogliby Państwo polecić inną najskuteczniejszą metodę anty.w tym przypadku?(oprócz prezerwatywy)

Witam,
absolutnie nie należy przyjmować na raz zaległych pigułek.
Powinna Pani odczekać cały cykl do pojawienia się krwawienia i zacząć przyjmować nowe opakowanie w pierwszym dniu krwawienia.
Do tego czasu nie będzie Pani chroniona, więc proponuję inne metody mechanicznej antykoncepcji.

pozdrawiam