Zażyłam tabletę "120h po" po 2 dniach od okresu

Dzień dobry. Mam problem, bardzo się stresuję gdyż, podczas uprawiania seksu pękła mojemu partnerowi prezerwatywa. Od razu udałam się do lekarza ( ginekologa) który przepisała tabletkę "120h po". Tak jak wspomniałam byłam po 2 dniach po okresie, czyli teoretycznie nie powinnam być płodna? Od razu po kupieniu zażyłam tabletkę było to jakieś 4 godziny po odbyciu stosunku? Jestem strasznie ze stresowana i zmartwiona.. Czy mogą być spokojna? Tabletkę zażyłam w środę a dziś jest piątek. Nie było żadnego krwawienia, ani skutków ubocznych. Krwawienie jest konieczne? Proszę o szybką odpowiedz..
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Dni płodne są określane po kilkumiesięcznej obserwacji długości i regularności cyklu. Zazwyczaj przy cyklach trwających 28-32 dni okres płodności przypada na czas od 8. do 20. dnia cyklu.
Antykoncepcja awaryjna typu "120h po" jest nową metodą antykoncepcji po stosunku. Uważa się, że jej skuteczność jest jeszcze wyższa niż od dawna dostępnej "72h po".

Preparat ten zastosowany w czasie kilku godzin od stosunku wykazuje bardzo wysoką skuteczność antykoncepcyjną.

Krwawienie po przyjęciu tabletki może się pojawić, ale nie jest koniecznym objawem dowodzącym skuteczności tej formy antykoncepcji.
Wydaje się, że w opisanej sytuacji nie istnieją powody do niepokoju.