Zażyłam tabletkę "72 po" i od trzech miesięcy nie mam okresu - co się dzieje?

Witam, 15.10.10 współżyłam z narzeczonym przy czym pękła nam prezerwatywa, następnego dnia zażyłam tabletkę 72h, która jest dostępna w Belgii bez recepty (mieszkam w Belgii). Dokładnie 7 dni później dostałam miesiączkę. Od tamtej pory (3 miesiące) nie dostałam jeszcze okresu. Dodam, że wcześniej przez 4 lata brałam tabletki antykoncepcyjne, a po ich odstawieniu moje cykle były bardzo nieregularne (40-45 dni). Czy to oznacza zaburzenia gospodarki hormonalnej, czy mozliwe jest ze jestem w ciąży?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Jeśli antykoncepcja awaryjna została zastosowana w czasie zalecanym przez producenta to jej skuteczność jest bardzo wysoka, w związku z tym prawdopodobieństwo ciąży jest minimalne.
Aby jednak wykluczyć możliwość ciąży należy wykonać test ciążowy.

Wśród działań niepożądanych antykoncepcji awaryjnej znajduje się także opóźnienie miesiączki ponad 7 dni. Biorąc pod uwagę dotychczasowy wywiad co do nieregularności cykli oraz użycie tabletki "72 po" wydaje się, że zatrzymania miesiączki może znajdować się na podłożu hormonalnym.
Wskazana jest konsultacja ginekologiczna, dokładne badanie ginekologiczne i ewentualne badania dodatkowe powinny rozwiać wszelkie wątpliwości.

Redakcja abcZdrowie.pl