Zażyłam tabletkę po 8-dniowej przerwie, zamiast 7-dniowej. Co teraz?

Tabletki antykoncepcyjne biorę już jakieś 1,5 do 2 lat. Z roztargnienia zrobiłam 8 dni przerwy zamiast 7. Stosunek miałam dopiero, gdy rozpoczęłam opakowanie. Jednak obawiam się, czy antykoncepcja na pewno jest skuteczna?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!
Wydłużenie przerwy o jeden dzień wiąże się ze znacznym osłabieniem skuteczności tabletek. Niezbędne jest dodatkowe zabezpieczenie przez pierwsze 7 dni blistra. Wszystkie stosunki odbyte w trakcie 7dniowej przerwy, jak i te w trakcie pierwszego tygodnia należy uznać za ryzykowne.

Jeżeli zatem doszło do zbliżenia w tych dniach, przed rozpoczęciem kolejnego opakowania proponowałabym wykonać test ciążowy.

Pozdrawiam