Zażyłam za dużo tabletek - czy powinnam zgłosić się do lekarza?

Witam. Ostatnio przez przypadek, przyjęłam o jedna tabletkę za dużo, tj. źle spojrzałam na blister: myślałam, że nie wzięłam tabletki w środę, więc następnego dnia rano przyjęłam, jak mi się wydawało, zaległą. Wieczorem skonsumowałam kolejną. Kiedy się zorientowałam, nie przyjęłam tabletki w piątek, później w sobotę i dalej już zgodnie z blistrem. W tym czasie miałam stosunki ze swoim chłopakiem. Dzisiaj, tj. we wtorek, dostałam plamienia. Tabletki biorę 11 miesięcy i wcześniej nie miałam żadnych problemów z przedwczesnym plamieniem. Dodam, że jest to 14 dzień i że w sumie ostatnio mam bardzo dużo stresu. Czy istnieje możliwość zajścia w ciążę? Czy jest to normalne w takim wypadku, czy jednak powinnam się zgłosić do lekarza?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Jednorazowa pomyłka, która zaowocowała przyjęciem 1 tabletki za dużo absolutnie nie zmniejszyła skuteczności antykoncepcyjnej stosowanego przez Panią preparatu hormonalnego. Zdarzenie to mogło jednak jak najbardziej wywołać krwawienie o typie plamienia śródcyklowego. Ponadto, stres również może powodować/nasilać takie krwawienia. Jeżeli będą się one powtarzać proszę skonsultować się ze specjalistą ginekologiem, by wykluczyć inne przyczyny.