Zażyta tabletka PO i negatywny test ciążowy a ciaża

Witam. Mam 18 lat. 20 marca pękła mnie i mojemu chłopakowi prezerwatywa, było to ok. godziny 23. W poniedziałek, 22 marca, około 11 przyjęłam tabletkę do 72 h po stosunku. Czułam się po niej dobrze, może byłam trochę zmęczona i senna. Krwawienia dostałam 1 kwietnia, trwało 4 dni. Nie pojawiły się żadne złuszczone resztki - to dość częste w moim przypadku. Ostatnią miesiączkę miałam 2 marca, cykle trwają przeciętne 30-35 dni. Z moich obliczeń wynika więc, że mogłam mieć tego dnia owulację lub być dzień po niej. Czytałam też, że w 13-14 dniu od zapłodnienia może pojawić się plamienie imitujące krwawienie miesięczne... Z tego też powodu zrobiłam dzisiaj test płytkowy. Wyszedł negatywny. Dodam, że jestem po operacji tarczycy (26 stycznia) i przyjmuję leki, jednakże nie zawierają hcg lub hormonów, które teoretycznie mogłoby "naciągnąć" wynik. Ogólnie czuję się okej, ciągle się jednak stresuję i obawiam, że mogliśmy zaliczyć wpadkę, przez to wszystko od ostatniego krwawienia non stop czuję głód lub lekkie nudności. Czy mogę mieć pewność, że tabletka zadziałała, a test ciążowy wskazał prawidłowy wynik? Proszę o szybką odpowiedź. Pozdrawiam, Podenerwowana

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Gdyby do zapłodnienia doszło około 20.marca, to test ciążowy byłby już najprawdopodobniej dodatni. Jeśli nadal jest Pani zaniepokojona, może Pani powtórzyć test jeszcze za około tydzień (ale raczej nie ma takiej potrzeby). Leki "na tarczycę" nie powinny zafałszować wyniku testu. Antykoncepcja poskoitalna (tabletka "72 godziny po") ma dosyć dużą skuteczność, więc najprawdopodobniej nie ma Pani powodów do obaw.

Proszę pamiętać, że tabletka "72 godziny po" ma sporo skutków ubocznych (proszę przeczytać ulotkę leku) - między innymi może wywołać zmianę regularności cyklu (przez 1-3 miesiące).

Pozdrawiam!