Zażywanie tabletek antykoncepcyjnych a biegunka

Witam! Mam 22 lata. Przyjmuję tabletki antykoncepcyjne N******* (21 tabletek) od prawie 2 lat. Od 8 lipca cierpiałam na silną biegunkę, która trwała 3 dni. 8 lipca przypadała 10 tabletka z opakowania. Przez te dni przyjmowałam tabletki jak zwykle rano. Biegunki były ostre i utrzymywały się cały dzień. Nie przyjmowałam dodatkowych tabletek. 12 lipca rano wystąpiło u mnie obfite krwawienie. Wygląda ono jak normalny okres, jeśli chodzi o obfitość i bóle podbrzusza. (Miałam kiedyś plamienia w czasie brania tabletek i jestem pewna, że tego nie można zaliczyć do plamienia). Krwawienie trwa do dziś tj. 14 lipca. Przez cały czas przyjmuje normalnie tabletki antykoncepcyjne. Od czasu biegunek ciągle stosuje dodatkowe zabezpieczenia podczas stosunku. Nie wiem co mam teraz zrobić. Czy kiedy skończy się obecne opakowanie tabletek (19lipca) mam rozpocząć normalną 7-dniową przerwę w ich przyjmowaniu? Czy może należy rozpocząć od razu nowe opakowanie? Moim problemem jest to że w tej chwili nie przebywam w miejscu stałego zamieszkania, nie mam przy sobie dodatkowego opakowania. Mogłabym je zdobyć 21 lipca. Czy jeśli wymagane byłoby nie robienie 7-dniowej przerwy a następne opakowanie zaczęłabym nie 20 lipca w piątek (tak jak powinno być) tylko 21 lipca (sobota) to nadal tabletki będą działać? Bardzo proszę o szybką odpowiedź. Z góry dziękuję.

Witam! W opisanej sytuacji biegunka trwająca 3 dni doprowadziła do niewchłonięcia tabletek antykoncepcyjnych i wystąpienia krwawienia z odstawienia. Oceniając ryzyko ciąży należy również brać uwagę tydzień poprzedzający incydent z biegunką. Z uwagi na fakt, że nastąpiło krwawienie z odstawienia można przypuszczać, że nie doszło do zapłodnienia. Istnieje kilka metod postępowania w tej sytuacji. Najlepszą, która nie będzie wiązać się z osłabieniem ochrony antykoncepcyjnej jest rozpoczęcie następnego opakowania tuż po zakończeniu obecnego. Jeśli pomiędzy opakowaniami wystąpi przerwa (także 1 dzień) to ochrona antykoncepcyjna może zostać osłabiona. Proponuję udać się lekarza w celu pozyskania następnego opakowania tabletek antykoncepcyjnych. Pozdrawiam serdecznie!