Zażywanie tabletek antykoncepcyjnych o różnych porach a skuteczność antykoncepcyjna

witam biore tabletki atywia wcześniej brałąm cilest teraz od 2 miesięcy biore atywia i w tamtym miesiacy mniałam okres zaczęłam brac tabletki wzięłam o nierównych godzinach w piątek koło 21 w sobote tez koło 21 w niedziele po 20 i odbyłam stosunek z chłopakiem w niedziele poczym w poniedziałek zapomniałam tabletki i wzięłam koło22 czy mogę być w ciąży ?? po tym nie kochałam się z chłopakiem proszę o pomoc !!!

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opisane opóźnienia nie mają wpływu na skuteczność antykoncepcji hormonalnej. Dopuszcza się opóźnienie w przyjęciu tabletki nawet do 12 godzin. Należy jednak pamiętać o regularnym zażywaniu tabletek antykoncepcyjnych.