Zażywanie tamoksyfenu a chemioterapia

Proszę o interpretację wyników badania usg i określenie jaka może być przyczyna tego typu zmian? Czy przyczyną może być przebyta chemioterapia lub zażywanie tamoksyfenu? Jaka badania dodatkowe zrobić w tym przypadku? Wątroba o jednorodnej, wzmożonej, gruboziarnistej echostrukturzebez uchwytnych zmian ogniskowych, wymiar podłużny lewego płata w lini pośrodkowej ciała 14,0 cm,prawy płat niepowiększony.Nerki bez zmian w strukturze miąższu. W dolnym kielichu prawej nerki złóg ok.9mm. Wole guzkowe

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Każde leczenie i przyjęte leki a w szczególności te w trakcie chemioterapii godzą w wątrobę. Zmiany opisywane w badaniu mogą być wynikiem właśnie tego leczenia. Badanie wskazuje także na kamicę nerkową, którą warto skonsultować z lekarzem.