Zbędne kilogramy - jak je szybko stracić?

Witam. Jestem kobietą, mam 25 lat i przy wzroście 171 cm ważę 75 kg. Chcę schudnąć ok. 10-15 kg, nie zależy mi na szybkim schudnięciu, raczej na skutecznym, bez efektu jo-jo i problemów zdrowotnych. Zaczęłam stosować dietę białkową dr Dukana, jednak po przeczytaniu negatywnych opinii na jej temat (możliwym jej wpływie na stan zdrowia), zaniepokoiłam się, że może jest zbyt "drastyczna". Nie chciałabym przypłacić zdrowiem chęci odzyskania ładnej figury. Dodam, że jestem zdrowa i nie mam żadnych kłopotów z nerkami (tylko nieznacznie podwyższone próby wątrobowe, badanie wykonano około miesiąca temu). Jak bardzo dieta białkowa jest niebezpieczna? Zastanawiam się czy pozostać przy tej diecie czy odżywiając się w sposób, który polecają Państwo w swoich poradach jest na tyle skuteczny, żeby stracić tak dużo kg? A jeśli tak, to ile mniej więcej może to potrwać? Bardzo proszę o poradę. Pozdrawiam

Witam,

Pani masa ciała wskazuje na nadwagę, która jest prawdopodobnie spowodowana dodatnim bilansem energetycznym, oznacza to, że spożywa Pani więcej kalorii niż organizm jest w stanie zużyć. Tak po pewnym czasie powstaje nadwaga i otyłość. Dieta oparta o zdrowe nawyki żywieniowe pozwoli Pani na utratę masy ciała, która będzie powolna, ale za to trwała i skuteczna, bez efektu jojo i negatywnych skutkach zdrowotnych. Proszę pamiętać również o aktywności fizycznej.

Pozdrawiam.