Zbieranie się płynu w okolicy szwa po zabiegu mastektomii

Witam serdecznie. Mam 48 lat. Dwa tygodnie temu przeszłam mastektomie lewej piersi. Węzły chłonne pachowe nie zostały wycięte. Od kilku dni w okolicach szwa zbiera się..... nie wiem właśnie co to jest. Ale przy dotknięciu mam wrażenie jakby coś w środku się przelewało. Chciała bym zapytać co powinnam z tym zrobić. Dziękuję

Prawdopodobnie w lozy po piersi zbiera sie chlonka - naturalny przebieg gojenia; nalezy na spokojnie udac sie na kontrole do osrodka operujacego.

Witam , proszę KONIECZNIE zgłosić sie do operatora , bo jest to najpewniej chłonka , która przeważnie zbiera się po takiej operacji i trzeba ją ewakuować poprzez naklucie! z.żurawski