Zbieranie się ropy i opuchlizna policzka przy zębie

Witam. Mam problem z zębem. Przy dziąśle zebrała się ropa i mam opuchnięty policzek.ząb jest na pewno do wyrwania a do wizyty u stomatologa pozostały dwa dni. moje pytanie brzmi: czy przebić ten "woreczek" z ropą w celu uśmierzenia bólu czy czekać, aż sama zejdzie? dodam, że biorę antybiotyk clindamycin.

Witam serdecznie,
W przypadku ropni najlepiej odczekać do wizyty u stomatologa, ze względu na możliwość zakażenia przy nieprawidłowym jego przebiciu. Antybiotyk powinien powoli uspokajać stan zapalny, dzięki czemu sam zabieg usunięcia zęba będzie znacznie przyjemniejszy. Warto przed samym zabiegiem upewnić się radiologicznie odnośnie źródła stanu ropnego.